Pasta & Cila

pasta cila

Pasta & Cila Nedir?

Pasta denilen malzeme hem fiziksel olarak hem de kimyasal olarak çözücü bir maddedir..Tiner gibi etkili değildir.. Boya üstündeki boyayı almamış lekeleri çıkarmak için kullanılır..

Boyayı incelttiği için çok hafif yine boyayı almadan oluşmuş çizikleri de kapatabilir. Ama bu pasta aynı zamanda boyayı çok matlaştırır..

Uygulanan yüzeyde cila yapılmazsa çok rahat o bölgeye pasta yapıldığı anlaşılır..
Bu yüzden cila gerekir ve ayrılmaz ikilidirler..Bu arada Pasta-Cila işlemlerinde kullanılan malzemenin kalitesinin de önemi büyüktür.

Boya koruma işlemi ayrıdır..Pasta-Cila içermez..Mevcut boyanın üstüne şeffaf ve parlatıcı özelliği olan bir malzeme ile ince ama dayanıklı bir kaplama yapılır..Kuş pisliği, ağaç reçineleri gibi asidik maddelere karşı hiçbir koruma sağlamaz.

Zaten yapan firma da garanti koşullarında bunu belirtir..Ama bunun dışında kalan lekelerin(yağmur, çamur vs.) oluşmasını geciktirir, kayganlaştırıcı özelliği sayesinde lekenin saç üstünde uzun süre ikamet etmesini engeller, ayrıca hoş bir parlaklık verir..

Duyurularımız
3D Seramik kaplama, Boya Koruma, Pasta & Cila ve Detaylı temizlik hizmetlerimiz Smart Otomotiv güvencesiyle yapılmaktadır..